Chmura Sinersio

Chmura Sinersio to profesjonalna chmura obliczeniowa oraz popularna forma outsourcingu IT. Polega na wynajmowaniu infrastruktury (serwery, macierze, urządzenia pomocnicze) i rozwiązań sieciowych oraz licencji, w ramach comiesięcznej opłaty abonamentowej.

Sinersio oferuje chmurę przemysłową w modelu:

  • IaaS – infrastruktura jako usługa (serwery wirtualne, przestrzeń na dane, rozwiązanie sieciowe);
  • oraz PaaS – platforma jako usługa (serwery wirtualne, przestrzeń na dane, rozwiązanie sieciowe, licencje na systemy operacyjne oraz backup).

Chmura Sinersio – dlaczego warto?

Model usługowy jest wygodny i opłacalny. Pozwala małych firmom skorzystać z rozwiązań, których zakup nie byłby możliwy ze względu na wysokie koszty inwestycji. Natomiast, średnim i dużym firmom umożliwia bardziej elastyczną realizację nowych projektów.

Zastosowanie rozwiązań opartych na chmurze obliczeniowej musi być przemyślane, świadome i odbywać się przy wykorzystaniu wiedzy i doświadczeń firmy, która takie usługi świadczy. Dzięki temu, klient szybciej osiągnie planowane efekty.

Chmura Sinersio – zaufaj naszym doświadczeniom

Podjęcie decyzji o zakupie rozwiązania w chmurze, to związanie się z konkretnym dostawcą. Dlatego warto ocenić jego możliwości i kompetencje, aby nabrać zaufania. Taką ocenę kompetencji może zapewnić uczestnictwo w webinariach czy warsztatach.

Zapraszamy do wzięcia udziału w webinariach, podczas których pokazujemy funkcjonalności naszej chmury oraz jej zastosowanie. Webinaria organizujemy w terminach indywidualnie uzgodnionych z zainteresowanymi.

Chmura Sinersio to użyteczny produkt

Udostępniamy użytkownikom panel SVDC, czyli aplikację, za pomocą której można zarządzać wirtualnymi serwerami i środowiskiem IT. Zakres dostępnych funkcji pozwala m.in. na definiowanie maszyn wirtualnych, rozszerzanie lub ograniczanie zasobów (CPU, RAM, ROOT, DATA), zarządzanie siecią, tworzenie klastrów VM. Dla użytkownika, dostępna jest również dokumentacja przygotowana w postaci czytelnych instrukcji technicznych.

Dostęp do panelu cloud mają tylko użytkownicy danej firmy wskazani w umowie. Aplikacja ma wbudowany również mechanizm uwierzytelniania dwuskładnikowego, który jeszcze bardziej zwiększa bezpieczeństwo jej użytkowania. Komunikacja przy przesyłaniu danych między urządzeniami użytkowników, a Sinersio Data Center odbywa się za pomocą algorytmów szyfrujących.

Chmura Sinersio to ciągłość dostępu

Gwarancją ciągłości dostępu naszych usług jest niezawodna infrastruktura Sinersio Data Center. Ośrodek podstawowy został oddany do użytku w 2013 roku i jest jednym z najnowocześniejszych w Polsce. Wielopoziomowe bezpieczeństwo (fizyczne, organizacyjne, przeciwpożarowe, informatyczne), redundantne (zdublowane) instalacje krytyczne oraz całkowita izolacja ognio- i wodoodpornej komory IT, to tylko niektóre elementy wyróżniające ten obiekt na tle innych.

Chmura Sinersio to konkretna technologia

4 wirtualizatory
zaawansowane możliwości konfiguracji ustawień sieciowych: router, Firewall, VPN IPSec, VPN site-to-site
serwery, storage, urządzenia sieciowe

Możesz zamienić aktualnie posiadaną infrastrukturę IT na nasze data center lub stworzyć rozwiązania mieszane (hybrydowe) we współpracy z naszymi specjalistami. Sprawdź usługi Sinersio.