Zastosowanie chmury obliczeniowej

Zastosowanie chmury obliczeniowej w biznesie to już konieczność, a nie trend. Firmy, które chcą pracować zdalnie i mieć dostęp do swoich systemów z dowolnego miejsca, powinny wdrożać chmurę choćby w podstawowym modelu jakim jest IaaS (infrastruktura jako usługa). Chmura obliczeniowa to zaawansowana technologicznie usługa, która polega na udostępnieniu zwirtualizowanych serwerów, przestrzeni dyskowej, sieci Internet, licencji na systemy operacyjne, w ramach miesięcznego abonamentu. Co to oznacza dla użytkownia? Przede wszystkim to, że nie musi kupować serwerów ani macierzy dyskowych, przejmować się instalacją i utrzymaniem własnej serwerowni. Dzięki usłudze chmury może to wszystko wynająć. Tym samym przenosi odpowiedzialność za dostępność i ciągłość działania na dostawcę. Coraz większe zainteresowanie chmurą spowodowane jest licznymi korzyściami, które trudno zignorować w biznesie.

Zastosowanie chmury – dla kogo i kiedy?

Adresatów rozwiązania można podzielić ze względu na branże, wielkość firmy czy realizowane projekty. W przypadku branż, chmura obliczeniowa Sinersio Cloud znajdzie zastosowanie zarówno w przemyśle, w handlu, a także w usługach.

Mamy świadomość jak kluczowa dla firm jest ciągłość działania i nieprzerwany dostęp do systemów biznesowych. Dlatego w naszej usłudze gwarantujemy te parametry wysokim SLA, na poziomie 99,99%.

Dla firm, które posiadają e-sklepy oferujemy dostęp do infrastruktury w chmurze, która wytrzyma ruch na poziomie setek tysięcy jednocześnie kupujących. Co więcej, umożliwiamy elastyczne zwiększanie zasobów infrastruktury w okresie sezonowości.

Z chmury Sinersio Cloud mogą również korzystać firmy developerskie. Usługa dostępna jest praktycznie uruchamiana „od ręki”. Dzięki niej istnieje możliwość uruchomienia wielu projektów, bez oczekiwania na decyzje o zakupie zasobów sprzętowych. Elastyczność usługi pozwala na wyłączenie zasobów dla projektów już zakończonych.

Z usługi mogą skorzystać m.in. firmy, które potrzebują gotowych środowisk dla utrzymania aplikacji internetowych, chcą umieszczać kontent reklamowy lub prowadzić wideo konferencje.

Usługa Sinersio Cloud zapewnia pełną separację logiczną każdego klienta-użytkownika w sposób uniemożliwiający ingerencję w zasoby przez osoby nieuprawnione.

Każdy zarejestrowany klient ma możliwość samodzielnego konfigurowania i definiowania nie tylko wielkości zasobów sprzętowych w postaci serwerów, czy też pamięci masowych.  Posiada również kontrolę nad przydzieloną mu infrastrukturą sieciową składającą się z urządzeń typu router, firewall i load-balancer.

Zachęcamy do przeczynia naszego artykułu na temat chmury i jej zastosowania w biznesie (strona 14-15).

Jeśli chcesz wynająć serwery w chmurze obliczeniowej, to skontaktuj się z nami. Przygotujemy odpowiednią ofertę.